Geri git   SpeedX| Destek İletişim Forumu > Yardım Dersleri > Hosting
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda
SeoMap

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Spf Kaydı Nasıl Yapılır
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
6608

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 15. October 2009, 02:17 PM
PaLeRmO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
PaLeRmO 
Administrator
Aktive
Seviye: []
Aktiflik: /
Güç: /
Deneyim: %
Karizma
Üye No: 1
Tecrübe Puanı: 10
Rep Puani : 10
Rep Derecesi:
PaLeRmO Seçkin bir yolda.
İletişim
PaLeRmO - MSN üzeri Mesaj gönder
Bilgi
PaLeRmO isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konuları: 210
Spf Kaydı Nasıl Yapılır

Arkadaşlar bir çok yerde SPF hakkında yazılar mevcut aslında ama yinede kısa ve öz olarak konuyu anlatmak istedim umarım işinize yarar.
Hotmail domainlerin spf kaydı olup olmadığına baktığından beri bu iş zaten çığrından çıkmıştır. Öncelikle SPF göndermiş olduğunuz mailin hotmailde en az junka düşmesini sağlar. Dikkatinizi çekerek söylüyorum junka düşer. Öyle hotmail sadece spf kaydını kontrol eder gibi bir durum yok. Alakasız nedenlerle mailleriniz junk mail olarak hotmailde olacaktır. Repay yapılan maillerin %90 ı inbox düşer onu da size belirtmiş olayım.
Spf kaydı nasıl yapılır?
Plesk yada WHM panel kullanıyorsanız yada dns yönetimi izniniz olan herhangibir panel yapmanız gereken domainize yeni bir dns kaydı eklemek olacaktır.
Eklemeyi şu şekilde yapıyorsunuz.
ilk kısma domaininizi yazıyorsunuz ( whm panelde pleskde yazmasanızda olur çünkü otomatik ekliyor.) Daha sonra TXT seçiyorsunuz ( plesk panelde spf özelliği mevcut) ve asıl spf kaydının girilceği son kısmada “v=spf1 mx ptr ip4:sitenizin_ip_adres -all” bunu yazıyorsunuz. Bu kısmı aşağıdaki linklerden wizard yardımı ile kendinizde oluşturabilirsiniz.
SPF sihirbazı: The SPF Setup Wizard
SPF kontrolü: http://www.dnsreport.com/tools/dnsre…ain=tutsakhosting.com
Unutmadan şunu da size belirtmiş olayım. Eğer ip bloğunuz yeni ise domaininizle ilgili bilgileri bir form ile hotmaile bildirmeniz gerekiyor. Aşağıda formun bulunduğu bildirim adresi mevcut.
https://support.msn.com/eform.aspx?p...rid&ct=eformts
Sayfa ingilizce ne yazıkki.
Ben kısaca açıklamasını yapıyorum size.
Contact email address ( mail adresinizi yazın. Support maili vb. göndeirlcek size)
Domain name(s) to be added to the SenderID program. Please use a new line for each domain. (domainleriniz nelerse onlarız yazın. SPF kayıtlarını yapmış olduklarınız)
Does the domain have a SPF record? (YES olarak işaretleyin)
If Yes, what is the SPF record associated with domain(s) Please separate each SPF record with a semi-colon. ( Domainlerinize eklediğiniz spf kaydının bir örneğini buraya yazın)
Alt 6. July 2010, 04:11 PM
tugrulkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tugrulkara 
Aktive
Seviye: []
Aktiflik: /
Güç: /
Deneyim: %
Karizma
Üye No: 1869
Tecrübe Puanı: 0
Rep Puani : 10
Rep Derecesi:
tugrulkara Seçkin bir yolda.
İletişim
Bilgi
tugrulkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konuları: 0
Cevap: Spf Kaydı Nasıl Yapılır

Teşekkürler...
Balıkesir Kız Öğrenci Yurdu
www.tugrulkarakizyurdu.com
Yeni Konu aç Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)