Geri git   SpeedX| Destek İletişim Forumu > Yardım Dersleri > Hosting
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda
SeoMap

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
CPanel'de E-Mail Yönetimi
Konudaki Cevap Sayısı
0
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
6221

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 19. February 2008, 12:20 AM
PaLeRmO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
PaLeRmO 
Administrator
Aktive
Seviye: []
Aktiflik: /
Güç: /
Deneyim: %
Karizma
Üye No: 1
Tecrübe Puanı: 10
Rep Puani : 10
Rep Derecesi:
PaLeRmO Seçkin bir yolda.
İletişim
PaLeRmO - MSN üzeri Mesaj gönder
Bilgi
PaLeRmO isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konuları: 210
Ampul CPanel'de E-Mail Yönetimi

Web Mail’e Giriş
1. Site kontrol paneli (cpanel) üzerinde en üstte bulunan E-posta Yönetim Araçlarından Webmail Oku ikonuna tıklayın.
2. Kullanmak istediğniz mail programını seçin. ( Neomail, Horde veya SquirrelMail programlarından birini seçin)
3. Kullanmak istediğiniz mail programına seçtikten sonra, karşınıza çıkan yeni pencerede kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
Ayrıca webmailinize direk www.benimsitem.com/webmail adresine tıklayıp girebilirsiniz. Burada çıkacak kullanıcı adı ve şifre sorgu ekranında kullanıcı adınızı email adresiniz olarak girmelisiniz.
E-mail Hesabı Ekleme/Silme
1. Site kontrol paneliniz üzerinde E-posta yönetim araçlarından E-posta Hesabı Ekle / Sil yazan ikona tıklayın.
2. Açılan sayfada Hesap ekle yazısına tıklayın.
3. Oluşturacağınız yeni e-mail hesabının adını, şifresini ve kotayı (mail hesabının kullanabileceği toplam disk alanı) yazdıktan sonra alttaki Oluştur butonuna tıklayın.
4. Oluşturduğunuz e-mail hesabını silmek için ise E-posta Yönetim Araçları’ndan / E-posta Hesabı Ekle / Sil bölümüne girin.
5. Silmek istediğiniz e-mail hesabının yanındaki delete (sil) ikonuna tıkayın.
6. Karşınıza çıkacak doğrulama sayfasında evet butonuna tıklayın.
Varsayılan E-posta Hesabını Değiştirmek
1. Site kontrol paneli üzerinde E-posta yönetim araçlarından Varsayılan E-posta Hesabı’na girin
2. Açılan sayfada Varsayılan Adresi Ayarla (Catch All) linkine tıklayın.
3. Daha sonra size gelen maillerin gitmesini istediğiniz mail adresini yazarak hemen alttaki değiştir butonuna tıklayın.
4. Mail adresini doğru olarak girdiyseniz açılan sayfada size gelen maillerin hangi e-mail adresine gideceği yazacaktır.
Otomatik Cevaplayıcılar
1. Site kontrol panelinizde E-posta yönetim araçlarından Otomatik Cevaplayıcılar bölümüne tıklayın.
2. Açılan sayfada altta Otomatik Cevaplayıcı Ekle yazısına tıklayın.
3. Burada otomatik cevapların gideceği e-posta adresini, otomatik cevapların hangi isimle gönderileceğini, otomatik mesajların konusunu ve mesaj metnini yazın.
4. Eğer gönderilecek mesajların HTML formatında gönderilmesini istiyorsanız, HTML Mesajı’nın yanındaki kutucuğu işaretleyin.
5. En alttaki oluştur butonuna tıklayın.
E-posta Öteleme / Kısaltma
1. Site kontrol panelinizde E-posta yönetim araçlarından E-posta Öteleme / Kısaltma bölümüne tıklayın.
2. Açılan sayfada ilk kutucuğa yönlendirmek istediğiniz e-mail hesabını, ok işareti ile gösterilen kutucuğa da e-postalarınızın gideceği (yönlendirileceği) e-posta adresini yazın.
3. Hemen altındaki Yeni E-posta Yönlendirici Ekle butonuna tıklayın.
E-mail Domain Forwarders
1. Site kontrol panelinizde E-posta yönetim araçlarından Email Domain Forwarders bölümüne tıklayın.
2. Açılan sayfada en altta bulunan Add Domain Forwarder yazısına tıklayın.
3. Burada e-postalarınızın yönlendirilmesini istediğiniz domain adını başında www olmayacak şekilde (benimsitem.com) yazın.
4. Alttaki Add Domain Forwarder butonuna tıklayın.
Yeni Konu aç Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)